Porto Moniz- czy warto zobaczyć naturalne baseny?

Porto Moniz na północy wyspy, słynie przede wszystkim z naturalnych basenów, które przyciągają turystów spragnionych morskich kąpieli. Baseny te, zostały utworzone wśród wulkanicznych skał nad brzegiem oceanu. Nie są to jednak gorące źródła, bo woda wpływa do nich bezpośrednio z oceanu,  ale  można tutaj popływać, a  także podziwiać podwodne życie morskie.

Znajdują się tutaj 2 kompleksy:  

Pierwszy – po zachodniej stronie zatoki. Jest on bardziej popularny,  znajduję się tutaj cała infrastruktura, toalety, przebieralnie, przystosowany jest dla dzieci. Tutaj za wstęp trzeba zapłacić:
3 € od osoby dorosłej i 1,50 od dziecka.

Drugi – po wschodniej stronie zatoki, bardziej dziki, darmowy. Jednak trzeba tutaj uważać na ostre i śliskie skały, dlatego większość ludzi korzysta z tych basenów płatnych. My również byliśmy w strefie płatnej. Same baseny są bardzo ładnie urządzone i wyglądają bajkowo. Woda jest krystalicznie czysta, ale zimna. My weszliśmy do środka tylko na chwilę , żeby trochę odpocząć, pospacerować wybudowanymi platformami i posłuchać szumu morza. Sporo ludzi się jednak kapało.  

Samo miasteczko jest bardzo urokliwe, znajduje się tam sporo kawiarni, restauracji, sklepów z pamiątkami. Można usiąść, wypić kawę czy zjeść obiad z przepięknym widokiem na morze.

Kiedy przyjechaliśmy tutaj, była godzina 14:00 i na pobliskim parkingu oraz wszystkich okolicznych nie było już miejsca. Zostawiliśmy samochód na jednej z uliczek, sprawdzając dokładnie czy nie ma zakazu zatrzymywania. Mimo tego, że nie było, dostaliśmy mandat, więc polecam bardzo uważać w tym miejscu.

Czy warto tutaj przyjechać? Zdecydowanie TAK :). To największa atrakcja tego regionu. Naprawdę te naturalne baseny wyglądają prześlicznie. Do tego dla fanów kąpieli, okazja do plażowania i pływania w przepięknej scenerii. Dla dzieci super atrakcja, bo woda w wielu miejscach jest płyciutka i nawet maluchy mogą tutaj spokojnie się pochlapać.

Jeśli wpis był przydatny, zostaw prosze komentarz, będzie to motywacją do dalszych działań:)

Jeśli chcesz zobaczyć relacje video, zapraszam na mój kanał you tube:

Udostępnij

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

O blogu

Tutaj wkraczamy na szlaki świata, z plecakiem pełnym pasji do odkrywania oraz apetytem na samorozwój. Mój blog to przewodnik po różnych zakątkach globu, ale także podróż w głąb siebie. Razem eksplorujemy nie tylko odległe lądy, ale również własne granice i możliwości.