Co warto wiedzieć przed Safari w Tanzanii?

Najważniejsze informacje:

  • Komary 

Na safari w Tanzanii lądujemy jeszcze przed wschodem słońca i wylatujemy z powrotem o zachodzie, dlatego w tym czasie nie ma w parku komarów. My byliśmy w sierpniu i też się o to obawialiśmy, ale nie widzieliśmy tam ani jednego komara, a jednak na Zanzibarze tak – niewiele, ale jednak były. Jeżeli ktoś mimo wszystko się boi, to polecam aplikacje muggi – my profilaktycznie tak zrobiliśmy, ale naprawdę nie widzieliśmy ani jednego komara ani też żadnych innych dziwnych owadów, robaków etc

  • Szczepienia

Mimo, że park znajduje się w Tanzanii,  to żeby wylecieć na safari, nie  potrzebujemy żadnych dodatkowych szczepień. My przed wylotem na Zanzibar zaszczepiliśmy się na WZW A i dodatkowo na tężec. Dzieci są już zaszczepione obowiązkowo w Polsce na WZW B, dlatego jeśli ktoś się nie szczepił to można też zaszczepić się na WZW B ( my akurat byliśmy zaszczepieni już wcześniej). Natomiast podkreślam, żadne szczepienia nie są obowiązkowe

  • cena

Koszty safari z Tomkiem z podróż za milion zdjęć od osoby dorosłej to koszt 450$ a od dziecka to koszt 400 $. Z lokalnymi przewodnikami można wykupić wycieczke taniej, my jednak chcieliśmy mieć pewność, że wszystko się odbędzie zgodnie z planem, i że będziemy bezpieczni, a opinie na temat tego safari i świadomość, że Tomek zorganizował już wówczas ponad 90 wypraw, przemawiała za jego wyborem i nie zawiedliśmy się.

  • Ubiór

Na safari nie wymagany jest żaden konkretny ubiór, niemniej jednak poleca się ubieranie w kolory naturalnie zbliżone do tych, które występują na safari, czyli najczęściej jest to zieleń czy też beże.

Najlepiej, żeby były to ubrania przewiewne, naturalne. Rano warto mieć założone długie spodnie i bluzę z długim rękawem, ponieważ jest dosyć chłodno, zwłaszcza jak jedziemy otwartym jeepem przy dużej prędkości. Później możemy przebrać sobie krótkie spodenki i koszulkę z krótkim rękawem. Jeśli chodzi o buty to najczęściej ludzie wybierają adidasy lub jakieś sportowe tenisówki,  ale również  widziałam osoby w sandałach. W miesiącach kiedy jest bardzo gorąco pewnie są one wygodniejsze, jednakże my z myślą, że jesteśmy jednak na safari i będziemy chodzić po trawie, w której nie wiadomo co czyha 😆 woleliśmy mieć buty sportowe. Poniżej zdjęcia z safari – można zauważyć, że długie spodnie na rano i bluza, a póżniej krótkie spodenki i koszulka z krótkim rękawem cieszyły się polularnością 🙂

Obowiązkowo oczywiście czapka czy  kapelusz i krem z filtrem, a także okulary słoneczne

  • przydatne informacje

Nie trzeba się martwić, że mamy za dużo rzeczy ze sobą, ponieważ wszystko możemy zostawić w samochodzie. To porada dla osób z dziećmi, kiedy zawsze bierzemy więcej w razie różnych nieoczekiwanych okoliczności.

W trakcie safari cały czas spotykamy też inne wycieczki, więc zazwyczaj jak podjeżdżamy do jakiś zwierząt, zwłaszcza lwów albo słoni jest tam też sporo innych samochodów.

Polecam zabrać ze sobą dodatkową ładowarkę –  powerbanka, ponieważ będziecie robić na pewno dużo zdjęć czy filmików i bateria szybko pada. Warto też pamiętać o tym, żeby zostawić sobie baterie i pamięć w telefonie na później,  ponieważ zwykle wszyscy na początku robią mnóstwo zdjęć a tak naprawdę przez cały pobyt w parku będziemy co chwilę spotykać żyrafy, słonie czy inne zwierzęta.

Na samym końcu mile widziane jest zostawienie napiwku dla kierowcy, który cały dzień z nami spędził.

Kwoty napiwku były różne i widzieliśmy jak ludzie zostawiali od 10 do 60 $

Po więcej szczegółów zapraszam do oglądania relacji z safari

Udostępnij

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

O blogu

Tutaj wkraczamy na szlaki świata, z plecakiem pełnym pasji do odkrywania oraz apetytem na samorozwój. Mój blog to przewodnik po różnych zakątkach globu, ale także podróż w głąb siebie. Razem eksplorujemy nie tylko odległe lądy, ale również własne granice i możliwości.