Co robić w deszczową pogode w Dubaju? Emirates of Mall, Dubaj Mall

Dubaj- plan zwiedzania, dzień 2

26.01.2023

Durgi dzień po przylocie (nie licząc wtorku) za oknem pochmurnie, prognozy pogody nie wyglądają optymistycznie, dlatego decydujemy się spędzić dzień w zamkniętych pomieszczeniach. W planach Emirates of Mall i zamknięty stok narciarski, a w Dubaj Mall : wodospad, lodowisko, akwarium i standarowo pokaz fontann.

Emirates of Mall

Emirates of Mall znajduje się 2 przystanki metrem od naszego hotelu, więc po śniadaniu wsiadamy do metra i po ok 10 minutach jesteśmy w galerii handlowej, w której znajduje się największy na Bliskim Wschodzie kryty stok narciarski:) Na zewnątrz 20 stopni, a na stoku minus 2. Można oczywiście wykupić karnet na cały dzień i zatopić się w białym szaleństwie. Do dyspozycji mamy oprócz 200 m trasy narciarskiej, snow park, snowtubing, zjeżdżanie na jabłuszku.

Niestety, nie kupując biletu, nie da się wejść do środka i pochodzić sobie po parku. Możemy podziwiać stok tylko zza szyby.  Od strony wejścia widok jest boczny, ale wchodząc do restauracji na piętrze, mamy bezpośredni widok na stok (na szczęście nikt nam nie robił problemów, że chcieliśmy tylko zrobić kilka fotek)

Jako, że jesteśmy zapalonymi narciarzami i uwielbiamy Alpy, Dolomity i długie trasy, przyjemność jeżdżenia na 200 m stoku była dla nas średnia, zwłaszcza, że bilet kosztował 205 AED za osobę w tym cały sprzęt narciarski, czapka, kurtka z wyjątkiem rękawiczek, które trzeba sobie zakupić 🙂 odpusiliśmy sobie tą przyjemność na rzecz innych Dubajskich atrakcji:) Jednak uważam, że warto zobaczyć w tak ciepłym miejscu sztuczną zimę:) Emiratczycy potrafią zadbać o każdego:)

Dubaj Mall

Po stoku narciarskim jedziemy do Dubaj Mall. Kolejny raz przemierzamy kilometry z metra do galerii i w galerii do poszczególnych punktów, które chemy zobaczyć. Ponieważ nie pada, zaczynamy od spaceru po deptaku przed Burdż Chalifa. Tutaj też decydujemy się na obiad w restauracji Nandos. Bardzo dobre jedzenie i piękny widok.

co zobaczyć w Dubaj Mall

Oczywiście największą popularnością cieszy się akwarium i podwodne Zoo, ale my po wizycie w hotelu Atlantis wystarczająco nacieszyliśmy się ich widokiem i nie wchodziliśmy już tutaj do kolejnego, które jest płatne i to całkiem niemało (ok 160zł od osoby)

Przed wejściem znajduje się ogromne akwarium, które możmy podziwać za darmo.

W największej galerii świata oprócz sklepów, butików, rsstauracji, znajduje się także lodowisko, ogromny kompleks kinowy, tor kartingowy, place zabaw dla dzieci czy sale gier komputerowych.

W centrum zobaczyć można także szkielet dinozaura sprzed 155 mln lat, a także najchętniej oglądany wodospad nurków pereł, który biegnie przez wszystkie 4 piętra galerii i ma 24 metry wysokości.

Co jeszcze można zobaczyć w Dubaju, gdy pada?

Stary Dubaj : dzielnice Bur Dubaj i Deira

Jeśli nie jest to akurat dzień totalnych ulew, tylko delikatnie kropi deszcz, możemy rozważyć też zwiedzanie starej części Dubaju. My właśnie tak zrobiliśmy i dopóki nie rozpadało się na dobre, zdążyliśmy zobaczyć souk z tkaninami czy souk złota, gdzie zakupiliśmy pamiąki, a także najstarszą dzielnice Al Fahidi oraz zjedliśmy obiad w tamtejszej restauracji.

Po szczegółową relacje z tej wycieczki, zapraszam do mojego wpisu:

Pozostałe atrakcje

Co jeszcze można zobaczyć w Dubaju w zamkniętych pomieszczeniach, gdy dosyć mocno pada?
Poniżej wklejam kilka linków, do atrakcji, na które nie starczyło nam już czasu, a które wyglądają naprawde ciekawie

  • muzeum przyszłości – choć tu musimy mieć dużo wcześniej kupione bilety, więc ciężko w ostatnim momencie się tam dostać

Museum of the Future – Where The Future Lives

  • muzeum iluzji

Museum of Illusions Dubai

  • Arte museum – światowa wystawa sztuki o tematyce przyrodniczej

ABOUT ARTE MUSEUM DUBAI

  • Aya universe – wycieczka do pięknego wszechświata

Book Tickets to Visit AYA in Dubai (aya-universe.com)

  • Dubaj opera –

Welcome to Dubai Opera | Official Website | Dubai Opera

Po więcej informacji zapraszam na mój kanł you tube : Podróże z Anette oraz instagram: podrozezanette

Udostępnij

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

O blogu

Tutaj wkraczamy na szlaki świata, z plecakiem pełnym pasji do odkrywania oraz apetytem na samorozwój. Mój blog to przewodnik po różnych zakątkach globu, ale także podróż w głąb siebie. Razem eksplorujemy nie tylko odległe lądy, ale również własne granice i możliwości.