Dlaczego pół planu ? Bo tyle jest na 100% a reszta jest zarysowana delikatnie, mam jeszcze czas na ustalenie kolejności.

A więc 5 września startuję z Gdańska do Bangkoku – nie mogę doczekać się tego uderzenia gorąca, które pamiętam sprzed 4 lat przy wysiadaniu z samolotu. W tym wspaniałym, ogromnym mieście zgubię się na kilka dni, może na tydzień a potem ruszę na kilka tygodni do Krainy Tysiąca Pagód czyli Birmy – kraju, który dopiero od kilku lat otworzył się na turystykę.

 

Mam ambitną trasę – około 3 000 kilometrów po kraju w którym stan dróg pozostawia wiele do życzenia to niezłe wyzwanie dla takiego kota kanapowca (czytaj: kogoś przyklejonego do laptopa przez większość dnia)  jak ja. 😀 No cóż, czymże byłoby życie bez wyzwań?

 

Z Birmy udam się na północ Tajlandii a następnie do Laosu – ten kraj przejadę/przepłynę aż do granicy z Kambodżą. W Kambo zajrzę w zakamarki monumentalnego Angkor Wat, odwiedzę też Phnom Penh na południu kraju i stamtąd kierunek może być tylko jeden – Wietnam. 🙂

 

Wietnam będę zwiedzał w odwrotnym kierunku niż przy podróży przez Laos czyli z południa na północ do Hanoi a jeśli warunki pogodowe będą sprzyjające to dotrę do Sapy.

 

Tak właśnie wygląda pół planu 🙂 reszta w przygotowaniu – w Hanoi wsiądę w samolot do jednego z kolejnych miejsc na mojej liście:
  • Malezja a tam koniecznie Borneo i poszukiwania orangutanów w dżungli 🙂
  • Indonezja – Jawa i prawdopodobnie sylwester na jednej z rajskich plaż wyspy Bali
  • Filipiny
  • A w marcu południe Tajlandii.

 

Jeśli starczy czasu to odwiedzę również Sri Lankę i Brunei. 🙂
Co myślicie o planie ? Wszelkie rady i opinie przyjmę z otwartymi rękoma. 🙂

Jeśli post się podobał koniecznie kliknij „lubię to!” na fejsbookowym  fanpage bloga na oraz obserwuj mnie na  instagramie  -klik po prawej stronie ———>>>>

CHCESZ BYĆ INFORMOWANY NA BIEŻĄCO O NOWYCH WPISACH ?
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA ;)

CHCESZ BYĆ INFORMOWANY NA BIEŻĄCO O NOWYCH WPISACH ?

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA ;)

Tak jak i Ty nie lubię spamu więc możesz być spokojny ;)

Dziękuję za Zapis :)

Pin It on Pinterest