O MNIE

Cześć. Mam na imię Łukasz. Skoro tu zaglądasz to na pewno kochasz podróże. Cieszę się, że mogę Tobie pokazać kawałek świata oglądanego z mojej perspektywy. Podróżuję odkąd pamiętam a z każdym odwiedzonym miejscem apetyt rośnie. Marzenia stają się celami które konsekwentnie realizuję.

W 2013 roku pierwszy raz odwiedziłem Azję a dokładniej Tajlandię w której zostawiłem kawałek serducha. W trakcie blisko miesięcznej podróży zrodziło się nowe wielkie marzenie – wyjechać na kilka miesięcy do Azji, odwiedzić kraje tego wspaniałego kontynentu, poznać ludzi, rozsmakować się w pysznych potrawach jak również spróbować tych bardziej hardcorowych dla europejskiego podniebienia (pieczonej tarantuli lub kobry zazwyczaj nie jadamy na podwieczorek, no nie ?)

Tylko jak tu wyjechać na kilka miesięcy pracując w korpo, gdzie żeby dostać urlop dłuższy niż 3 tygodnie trzeba większość roku chodzić na rzęsach ? Wyjazd do Tajlandii był możliwy właśnie dzięki wielu poświęceniom w pracy ( czytaj: praca w weekendy, święta, nadgodziny). W tym roku pożegnałem się z pracą w firmie w której spędziłem kilka ładnych lat. Poczułem, że to jest właśnie ten czas, ta chwila w której decyzja o wyjeździe to strzał w dziesiątkę.

To też wewnętrzna potrzeba nie tylko odkrywania świata ale też odkrywania samego siebie. Przemyślałem, przespałem się z tym i… kupiłem bilety!

Mógłbym zacząć wymieniać wszystkie fantastyczne miejsca do których Ciebie zabiorę ale po co psuć niespodziankę, każda podróż wymaga czasu, planowania, przygotowań. Uchylając rąbka tajemnicy – najbliższą jesień i zimę spędzę w Azji Południowo-Wschodniej – wrócę do Tajlandii, odwiedzę Birmę, Laos, Wietnam i Kambodżę a następnie poszukam orangutanów na Borneo, popływam z kolorowymi rybkami na Filipinach oraz poleżę trochę na rajskich plażach wyspy Bali – tak tak, trochę lenistwa też będzie bo przecież w każdej podróży trzeba mieć czas na przemyślenia i odpoczynek (no i oczywiście na pisanie postów w moim przypadku ).

Miałem nie zdradzać szczegółów no ale jakoś muszę Ciebie zachęcić do częstych odwiedzin. Zapamiętaj datę 5 września 2017 roku – to właśnie tego dnia zabiorę Ciebie w podróż życia.

Łukasz Adamik

Pin It on Pinterest